Razmišljajući o bajkama, suglasili smo se da je naša Ivana Brlić Mažuranić , naš hrvatski Andersen, označila naše odrastanje i uvela nas u svijet bajki . U njezinim smo bajkama uživali. Toliko su nam se svidjele da smo napisali bajku u kojoj se isprepliću Šuma Striborova, Kako je Potjeh tražio istinu i Regoč. Izradili smo sami kostime, podijelili uloge, postavili scenu i uplovili u svijet mašte i zabave.
Igrokaz je bio vrlo uspješan pa smo ga predstavili na Danu škole. Zove se u Svijetu bajkovitih bajki. Od publike smo dobili samo pohvale što nas je uvjerilo da svoj posao dobro radimo.
Tijekom svibnja dobili smo poziv Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek da budemo njihovi gosti na Međunarodnom festivalu slikovnice „Čuvari priča“. Našoj sreći nije bilo kraja… Pozivamo vas na predstavu !
učiteljica Mirela Rudec
